O nás

Mgr. Lucie Salačová

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Praze 6, Sociálně právní akademii v Praze 10 a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (magisterské studium sociální práce).

Jsem sociální pracovnice, krizová interventka, lektorka, facilitátorka. V sociální oblasti v neziskovém sektoru pracuji od roku 1996. Aktuálně pracuji jako krizová interventka v organizaci Dům tří přání – v krizovém centru Krizová pomoc dětem. Jsem lektorka v oblasti krizové intervence v Remediu Praha. V minulosti jsem pracovala jako krizový intervent na několika pražských linkách důvěry (SOS Centrum Diakonie, Dětské krizové centrum, Bílý kruh bezpečí). 7 let jsem pracovala v organizaci Rozum a Cit jako metodička a odborná garantka. I nadále spolupracuji s několika neziskovými organizacemi, které se věnují náhradní rodinné péči, kde se věnuji přípravám budoucích náhradních rodičů, lektoruji v oblasti terapeutického rodičovství, vedu podpůrné skupiny a vzdělávám náhradní rodiče. Spolupracuji s organizací Děti úplňku, kde lektoruji v oblasti homesharingu. Facilituji případové konference a další setkání.

Jsem máma dvou velkých synů, partnerka, kamarádka, majitelka psa Johnnyho. Baví mě pěstovat květiny, pít černou, sladkou a silnou kávu, jíst čokoládu, povídat si s přáteli, smát se, sledovat filmy a číst knížky založené na skutečných příbězích a především žít život spolu se svojí rodinou.


Mgr. Markéta Švejdová Jandová

Jsem sociální pracovnice, vystudovala jsem VOŠ Jabok, ETF UK (sociální a pastorační práce, Bc.) a FFUK (sociální práce, Mgr.).

V letech 2007 až 2019 jsem pracovala jako sociální pracovnice na psychiatrické klinice (do roku 2014 v Psychiatrickém centru Praha a od roku 2015 v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech).

Jsem lektorkou příprav budoucích náhradních rodičů (model PRIDE), podílím se na implementaci systému PRIDE v ČR. Od roku 2014 externě spolupracuji s různými organizacemi (Dobrá rodina, Letní dům, Maják Tanvald, OSPOD Hořovice a dalšími), kde se věnuji převážně vzdělávání pěstounů, rodičů i odborníků. 

Jsem členkou týmu Homesharingu v organizaci Naděje pro děti úplňku, z.s. Homesharing! – zapojte se do sdílené péče o děti s autismem.

Jsem absolventkou sebezkušenostního výcviku (sebezkušenostní výcvik ve skupinové psychoterapii – integrativní psychoterapie typu SUR ve Skálově institutu SKÁLŮV INSTITUT, o. p. s.), výcviku lektorů PRIDE, výcviku pro lektory terapeutického rodičovství Seznam certifikovaných lektorů Terapeutického rodičovství | Attachmentové centrum ATTA a dalších kurzů (např. kurz facilitačních dovedností, práce s krizí a tělem, využití herního pískoviště atd.). Jsem frekventantkou výcviku DDP psychoterapie ASTRA DDP – výcvikový program 2. beh | Návrat o.z. Jsem členkou České asociace pro psychoterapii Česká asociace pro psychoterapii, z.s. – Úvod.

Mám vlastní terapeutickou praxi


S manželem jsme vychovali čtyři děti, mám i osobní zkušenost s náhradní rodinnou péčí. Ve volném čase ráda čtu historické a detektivní romány a rekreačně sportuji.


Martina Smutná

Profesně se pohybuji v oblasti náhradní rodinné péče 25 let. Zkušenosti mám jako doprovázející pracovník pěstounských rodin, dále s organizací a metodickým vedením vzdělávání pro odborníky, kteří s problematikou NRP pracují. V rámci projektu MPSV doprovázím osvojitele, zájemce a žadatele o náhradní rodinnou péči.

Lektoruji témata: „Případová konference a její možnosti využití v praxi“, „Organizace případových konferencí“, „Jemná dotyková terapie a její přínos pro děti v NRP“, „Přípravy náhradních rodičů (model PRIDE)“.

Případovým setkáním se věnuji hlavně jako organizátor, v minulých letech jsem jich organizovala během roku vždy několik desítek.

Jsem maminkou tří dětí a babičkou několika vnoučat. Má ráda zahrádku, historii, baví mě háčkování. Snažím se držet hesla: „Raduj se z toho, co máš, a netrap se tím, co mít nemůžeš“.